Opis
Pompy ciepła SOLA zostały zaprojektowane w Polsce, a ich parametry są przystosowane do charakterystyki klimatycznej w naszym regionie. Solidna konstrukcja i podzespoły najlepszych producentów na rynku sprawiają, że są to produkty charakteryzujące się wysoką sprawnością i wybitną niezawodnością.
Najważniejsze cechy
- Łatwa obsługa
- Minimalna temperatura -20°C
- Maksymalna temperatura obiegu grzewczego 57°C
- Regulowana moc grzewcza (A7W35) – 4,6 – 16,8 kW
- COP > 4,0
- (Opcjonalnie) Możliwość zamontowania modułu Wi-Fi
- Wbudowana grzałka grzewcza wspomagająca działanie pompy
- Klasa A++ (dla pomp o mocach 8, 10, 14 kW)
- Pompa spełnia warunki dotacji Moje Ciepło
Cicha praca
Jednym z ważniejszych parametrów pompy ciepła jest głośność jej pracy. Ma to bezpośrednie przełożenie na komfort użytkowania. Dzięki mocy akustycznej (jednostki zewnętrznej) na poziomie 61 dB(A) pompy ciepła SOLA są w czołówce najcichszy pomp na rynku.
Rozbudowane funkcje
Dzięki opcjonalnemu modułowi Wi-Fi i platformie online, masz dostęp do rozbudowanych funkcji swojej pompy ciepła i zdalnego sterowania jej pracą. Co więcej – Twój instalator uzyskuje dostęp do specjalnego konta administracyjnego i ma wgląd do parametrów pracy Twojej instalacji i jej ustawień. Dzięki temu ma możliwość zdalnego sprawdzenia stanu jej pracy i w wielu przypadkach może szybko zareagować – bez konieczności fizycznej wizyty w Twoim domu.
Nieograniczone możliwości
Pompa, otrzymawszy sygnał o nadwyżce energii elektrycznej wyprodukowanej przez system fotowoltaiczny, automatycznie włącza przymusowe ładowanie wszystkich zbiorników ciepła lub chłodu (C.W.U. lub bufor), a następnie pozwala skierować energię cieplną do obiegów konsumenckich (basen, itp.). W przypadku wzmożonego zapotrzebowania na ogrzewanie (np. w nocy), umożliwia odebranie zgromadzonej energii grzewczej bez włączania pompy ciepła. Upraszczając: nocny prysznic jest możliwy bez konieczności załączania pompy.
Wybór możliwości priorytetowego przekazania uzyskanego ciepła według ustawionych preferencji użytkownika. Pompa posiada możliwości ukierunkowania ciepła do: zbiornika C.W.U, zbiornika buforowego (w konsekwencji – do instalacji centralnego ogrzewania), jakiegokolwiek innego odbiornika w danej chwili, np. podgrzewanie basenu. Upraszczając: w jednym z trybów pracy pompy sam wybierasz, gdzie w pierwszej kolejności kierujesz energię cieplną.
Ciepła woda jest niezbędna do komfortowego życia, więc powinniśmy mieć wystarczającą jej ilość – niezwłocznie. Pompa ciepła zapewnia ekonomiczne i nieprzerwane przygotowanie tej wody. Recyrkulacja pozwala oszczędzić ilość wody przelewanej do kanalizacji, dostarczając ją do końcowych elementów instalacji kuchni i łazienek, czym zmniejszamy czas oczekiwania na jej przypływ. Upraszczając: ciepła woda w kranie – od razu.
W okresie zimowym pompa ciepła zapewnia efektywne, energooszczędne ogrzewanie budynku. W czasie letnich upałów może go również schłodzić przez odpowiednie przekaźniki. Upraszczając: pompa zapewnia komfort termiczny przez cały rok.
Pompa ciepła może współpracować z innymi źródłami ciepła, kontrolowanymi i niekontrolowanymi (piec gazowy, węglowy, pelletowy, na drewno, komin z płaszczem wodnym), efektywnie zarządzając energią odzyskaną z tych źródeł. Upraszczając: nie musisz demontować starej instalacji. Pompa lubi współpracę.
Możliwość rozbudowy instalacji do 16 pomp ciepła, które będą pracować w najekonomiczniejszych trybach, zapewniając efektywną współpracę ze wszystkimi odbiornikami ciepła/ chłodzenia i innymi systemami podtrzymania komfortu instalowanymi w budynku. Upraszczając: jeśli zapotrzebowanie budynku przekracza możliwości jednej pompy, istnieje możliwość kilku z możliwością współpracy.
Akumulator – kojarzony z elektroniką – to narzędzie, jakie pozwala nam przechowywać energię elektryczną, którą możemy odzyskać w dowolnej chwili. Bufor działa na podobnych zasadach – to „bateria” ładowana nie elektryczną, a cieplną energią. Zbiornik buforowy oznacza redukcję kosztów i efektywniejsze wykorzystanie energii na ogrzewanie lub chłodzenie naszego domu. Upraszczając: kumulujesz ciepło, które wykorzystujesz w dowolnej chwili.
Pompa Sola, przy pomocy czujników pokojowych oraz elektronicznego połączenia z jednostką wentylacyjną, umożliwia utrzymanie odpowiedniej temperatury i jakości powietrza. Jego wymiana następuje w sposób automatyczny. Upraszczając: komfort to nie tylko odpowiednia temperatura. Pompa zapewnia efektywne sterowanie systemem wentylacji w pomieszczeniach.
Pompa może kontrolować i podtrzymywać ustawioną temperaturę w odbiornikach zewnętrznych za pomocą czujników (poza domem: basen, podgrzewanie podjazdu, chodników, schodów zewnętrznych). Upraszczając: śnieżna i mroźna zima w ogrodzie, a pośrodku jacuzzi z ciepłą wodą? Nic łatwiejszego.
Komponenty najwyższej jakości
Pompy ciepła SOLA zostały wyposażone w komponenty najwyższej jakości aby zapewnić bezawaryjną, ciągłą pracę urządzenia.
Sprężarka
Wytwarza wysokie ciśnienie czynnika roboczego i podwyższa jego temperaturę
Sterownik
Sterownik Siemens jest odpowiedzialny za rozbudowaną funkcjonalność i łączność z serwerem. Wszystko po to by maksymalnie zoptymalizować pracę pompy ciepła.
Wentylator
Odpowiada za przepływ powietrza przez parownik
Pompa obiegowa górnego źródła
Zapewnia przepływ w jednostce centralnego ogrzewania
Efektywność pompy ciepła
Sprawność pompy ciepła jest wyrażana za pomocą współczynnika COP (Coefficient of Performance) i stanowi stosunek energii elektrycznej (kW) wykorzystywanej przez sprężarkę w celu dostarczenia energii cieplnej do układu grzewczego obiektu. Oznacza to, że pompa o współczynniku COP = 4 wytwarza 4 kW energii cieplnej przy zużyciu 1 kW energii elektrycznej. Wspomniany parametr jest określany dla konkretnych warunków zewnętrznych i temperatury wody na wyjściu zasilania. A7W35 oznacza, że parametr został zmierzony przy temperaturze otoczenia 7°C i temperaturze wody w górnym źródle (wyjście) 35°C.